Jak servisujeme klimatizace v AutoFára

 1. První nás samozřejmě zajímá popis závady od zákazníka. (,,auto přestalo chladit ze dne na den“, ,,postupně auto chladilo čím dál tím méně). Už prvotní popis závady majitelem je pro nás cenná informace, abychom byli obeznámeni s jakým typem závady máme s největší pravděpodobností tu čest.
 2. I vozidlo, které nechladí dost pravděpodobně bude obsahovat zbytek chladiva klimatizace. Tato látka je nebezpečná pro životní prostředí a proto vždy nejprve odsajeme staré chladivo ze systému.
 3. S připojeným přístrojem na plnění klimatizací provedeme zkoušku těsnosti systému. Zkouška z pravidla trvá asi 20min, není-li v systému katastrofální závada.
 4. V případě tesnosti v rámci velice přísné tolerance, napustíme nové chladivo, které obsahuje kontrasní látku pro snazší hledání případné budoucí netěsnosti.
 5. Doplníme samozřejmě i olej do kompresoru klimatizace a zkontrolujeme jeho funkci.
 6. Další možné závady mimo netěsnosti systému a jeho potrubí může být právě vadný kompresor klimatizace, případně čidla kontrolující klimatizační systém.

Ceník servisu klimatizace vozu

Plnění klimatizace 2,5 Kč/g chladiva
Dezinfekce klimatizace od 550Kč
Kontrola těsnosti systému cena od 800 Kč
Mechanická diagnostika 620/hod
Elektronická diagnostika 900/hod

Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Proč servisovat klimatizaci u nás?

Máme plničku klimatizací, kterou používají autorizované servisy. Postup dle výše uvedeného schématu je prověřený praxí. Máme férové ceny.

Často dotazy ohledně klimatizace vozu

 • Lze u Vás provést jen diagnostiku systému klimatizace?

  Ano. Samozřejmě je vše na domluvě se zákazníkem. Pokud chcete jen zjistit příčinu nefungující klimatizace, tak pomocí přístroje zjistíme jestli je systéme funkční.

 • Jaká bude cena naplnění klimatizace?

  Každé vozidlo má jiný obsah chladiva v klimatizačním systému a proto se cena vždy skládá ze dvou položek. 1) Z práce mechanika 2) Ze skutečně naplněného chladiva a přísad

 • Jak dlouho trvá doplnění chladiva?

  Servis klimatizace zabere přibližně hodinu a půl, když je systém v pořádku. Skočíte si na oběd nebo kafe a bude hotovo.

© Copyright 2022 www.AutoFára.cz