Co obnáší diagnostika vozidla?

V případě, že řídící jednotka vozidla ohlásí řidiči závadu, rozsvítí se kontrolka motoru (někdo říká žlutý kohoutek). V tomto případě doporučujeme navštívit servis a nechat si vyčíst paměť závad.

Svítící kontrolka nemusí být vždy něco v nepořádku. Auto za určitých podmínek mohlo vyhlásit sporadickou chybu, která po smazání paměti závad nebude bránit provozu.

V případě, že po vymažání uložené chyby bude vozidlo některé chyby ohlašovat znovu, je třeba odstranit příčinu závady. Díky diagnostice je možné upřít pozornost při opravě na blíže specifikovaný systém vozidla.

Orientační ceník diagnostiky vozidla

Vyčtení a vymazání závad vozidla 900Kč
2x vyčtení a 2x vymazání závad vozidla s jídní zkouškou 1500Kč
Jízdní zkouška s logováním hodnot z řídící jednotky 3000Kč

Proč zvolit nás?

Disponujeme multiznačkovými i oficiálními značkovými diagnostickými systémy. Máme v diagnostice léta praxe. Neměníme díly podle vypsaných chyb z diagnostiky. Před výměnou dílu na který ukáže diagnostika prověříme jeho funkčnost.

 • Umíme naslouchat majiteli vozu (ten zná vůz nejlépe)
 • Preferujeme přátelský a profesionální přístup
 • Diagnostikujeme většinu značek vozů na českém trhu
 • Většinu oprav provádíme do druhého dne
 • Děláme práci správně hned napoprvé

Nejčastější dotazy na diagnostiku vozu

 • Jak dlouho trvá vyčtení závad vozidla?

  Samotné vyčtení závad vozidla netrvá dlouho. V případě, že Vás vozidlo upozorní na závadu, stavte se u nás a než si přečtete članek v časopisu bude vše hotovo. Počítejte tak maximálně 30 minut v případě, že bude k dispozici volný technik. Vždy je lepší nás kontaktovat předem telefonicky.

 • Proč vyčítat chyby 2x a provádět jízdní zkoušku?

  Vozidlo může vyhodnotit závadu, která nemá vliv na provoz vozidla. Jízdní zkouška prověří trvalé (přetrvávající závady), které je potřeba řešit.

 • Co je logování řídící jednotky vozidla?

  Při hladání sporadických (nahodilých) závad je nutné provést delší jízdní zkoušku (někdy více jízdních zkoušek), aby se nahodilá závada projevila. Znáte to např.: ,,Když přijedu na semafor, tak mi zakolísají otáčky a motor skoro chcípne.“ Tento jev pak zaznamenat v datech řídící jednotky trvalým (live) nahráváním a vyhodnotit okolnosti závady na počítači v grafech představující práci jednotlivých systémů.

© Copyright 2022 www.AutoFára.cz